خانه / اخبار خودرو / جهش تولید «ایران‌ خودرو» در آذرماه

جهش تولید «ایران‌ خودرو» در آذرماهبه گزارش «اخبار خودرو»، گروه صنعتی ایران‌خودرو موفق شد تعداد تولید در دو بخش سواری و تجاری آذرماه امسال را نسبت به‌آذرماه سال گذشته به‌میزان ۱۰۱ درصد افزایش دهد. این خودروساز در آذرماه توانست ۴۰ هزار و ۶۵۶ دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری را تولید کند. این درحالی‌است که تولید آبان‌ماه امسال نیز حدود نیمی از عدد یادشده و برابر با ۲۰ هزار و ۹۸۰ دستگاه خودرو بوده است.

آمار تولید امسال درایران‌خودرو نشان می‌دهد درپایان فصل پاییز تیراژ تولید از ۲۴۰ هزار دستگاه فراتر رفته و به ۲۴۳ هزار و ۳۵۱ دستگاه رسیده است. بنابراین اعلام، درماه‌های پایانی سال با همدلی و همراهی زنجیره تامین درتولید قطعات مورد نیاز خطوط، تولید شتاب بیشتری گرفته است و انتظار می‌رود با روند افزایشی عرضه،‌ بازار خودرو به‌شرایط متعادلی برسد.

استارت شتاب‌ گیری تولید در آبان‌ ماه

می‌توان گفت استارت شتاب‌گیری تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو در آبان‌ماه زده شد. بررسی شمارگان ماهانه خودروسازان نشان می‌داد این ‌خودروساز با سهم ۵۲درصدی نه‌تنها برنده رقابت برسر میزان تولید در آبان‌ماه بوده، بلکه سهم آن از میزان فروش این ماه نیز ۴۴ درصد بوده است و طی ماه آبان، سهم ایران‌خودرو از تولید خودرو ۳۷ هزار و ۵۶۳ دستگاه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولید در این شرکت بیش از ۱۶هزار دستگاه خودرو رشد داشته است. 

میزان فروش ایران‌خودرو نیز طی آبان‌ماه به ۴۳هزار و ۵۴۳ دستگاه خودرو رسیده بود. به‌این ترتیب میزان تحویل خودرو در این شرکت افزایش پیدا کرده است و در آبان‌ماه ایران‌خودرو موفق شد از سایپا پیشی بگیرد.

تحویل بیش از ۱۰۰ هزار محصول طی دو ماه

ایران‌خودرو در راستای جلب رضایت مشتریان طی دوماهه اخیر بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده است که این روند با افزایش شمارگان تولید با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت. 

بنابر اعلام محسن ناقدی، قائم‌مقام مدیرعامل ایران‌خودرو درحوزه بازاریابی، فروش و خدمات پس‌از فروش، گروه صنعتی ایران‌خودرو موفق شد با همدلی قطعه‌سازان تعداد تولید در دو بخش سواری و تجاری را طی آذرماه امسال نسبت به آذرماه سال گذشته به‌میزان ۱۰۱ درصد افزایش دهد. 

به‌گفته وی، ایران‌خودرو هیچ‌گونه تعهد معوقه‌ای در فروش‌های فوری خود ندارد و خودروهای فروش‌رفته در این طرح‌ها به‌روز شده است.

ناقدی تاکید کرده است: «‌باافزایش تیراژ تولید، به‌بخش مهمی از تعهدات معوق درقبال مشتریان تا پایان اسفندماه عمل خواهیم کرد و پیش‌بینی می‌کنیم تا خردادماه سال آینده تمامی تعهدات معوق به‌صفر برسد.»

رکوردشکنی در تکمیل و عرضه خودرو به بازار

حرکت ایران‌خودرو طی دوماه گذشته، در ماه جاری نیز تداوم داشته و یکی از اتفاقات مهم در این ماه، تکمیل، تجاری‌سازی و عرضه به بازار دوهزار و ۴۳۶ دستگاه خودرو در روز پنجشنبه ۵ دی و نیز دوهزار و ۸۶۳ دستگاه در روز جمعه ۶ دی بود. 

بنابراعلام این خودروساز، طبق هدف‌گذاری انجام‌شده خودروهای دارای کسری در دی‌ماه به‌صفر خواهد رسید و از ابتدای بهمن‌ماه تولید بدون کسری ادامه خواهد یافت. پیش‌بینی می‌شود افزایش عرضه به‌بازار توسط ایران‌خودرو، زمینه‌ساز ایجاد تعادل در بازار درماه‌های پایانی سال و جلوگیری از افزایش التهاب در آن شود.

شکست رکورد تولید روزانه

مدیرعامل ایران خودرو درابتدای این ماه نیز از شکستن رکورد تولید خودرو با همدلی قطعه‌سازان دراین خودروسازی با تولید دوهزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو در روز یکم دی‌ماه خبر داده بود. 

فرشاد مقیمی  با بیان اینکه درمقایسه با ماه‌های گذشته سرعت تولید در ایران‌خودرو دوبرابر شده است، افزوده بود: «رکورد تولید در ماه آذر نیز به ۴۰ هزار و چهارصد دستگاه خودرو رسید که این میزان تولید در ۱۵ ماه گذشته بی‌سابقه بوده است. درتجاری‌سازی خودرو نیز توانستیم درماه آبان و آذر بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تجاری‌سازی کنیم که بیشتر آن‌ها نیز به‌مردم تحویل داده شد.» 

مقیمی همچنین گفته بود: «با رفع همه تعهدات قبلی، به‌گونه‌ای برای آینده پیش‌بینی کردیم که بتوانیم خودروها را درزمان وعده‌داده‌شده به‌مردم تحویل دهیم؛ البته دراین‌باره اتفاقات خوبی برای تسهیل در روند تحویل خودرو به‌مردم رقم خورده است.»

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

احتمال آزاد سازی واردات خودرو

درحالی‌که چندی‌پیش درلایحه بودجه سال ۹۹  بحث تمدید ممنوعیت واردات خودرو عنوان شده بود، دبیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *